Recenze: Houby - kapesní atlas

09.01.2021

Každý les v sobě ukrývá mnoho přírodních pokladů. Jedním z nich jsou i houby, které se pro nás mohou stát chutnou pochoutkou i poslední večeří. Jak rozlišit, které druhy jsou chutné či jedovaté, nalezneme v knize Houby - kapesní atlas, kterou vydalo nakladatelství Alpress roku 2005.

Autor publikace RNDr. Vladimír Antonín nás provede kouzelným světem hub. Seznámí nás s jejich životem, naučí nás, jak jednotlivé druhy poznat a v neposlední řadě nám představí 185 popisků nejčastějších hub, jenž nalezneme v našich lesích.

Velmi se mi líbila poměrně malá velikost publikace, která je velice praktická a snadno se vejde i do košíčku na houby. Díky této skvělé výhodě ji tak můžeme mít neustále při sobě.

Osobně jsem ocenila celkovou přehlednost celého díla, ve kterém se můžeme snadno orientovat a poměrně rychle nalézt, co právě potřebujeme.

Velkým plusem je i praktické označení jednotlivých druhů hub, které za pomoci jednoduchých piktogramů, nám prozradí, zda je houba jedlá či jedovatá. Navíc díky přesnému a podrobnému popisku je můžeme poměrně snadno určit a předejít tak nebezpečné záměně.

Pokud očekáváte, že po přečtení této publikace se z vás stane zkušený znalec v oboru mykologie, budete nejspíše zklamaní, ale právě díky této publikaci se naučíte základní orientaci mezi nimi.

Titul obsahuje velké množství názorných fotografií, díky nimž můžeme snadno poznat a určit jednotlivé druhy.

Knihu bych doporučila všem milovníkům přírody, lesa a především houbaření.

Děkuji nakladatelství Alpress za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit ZDE.

Autor: Zdeňka Kudová

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky