Recenze: Biblické příběhy pro děti

10.12.2018

Ať už jste věřící či nikoli, Bible v sobě ukrývá hlubokou moudrost, která se po staletí předává z generace na generaci. Jedny z nejstarších příběhů, které lidstvo má, vypráví o lásce, pokoře a spravedlnosti, ze kterých se můžeme mnohému naučit. Kniha Biblické příběhy pro děti přibližuje dávné legendy i těm nejmenším z nás. Titul vydalo nakladatelství JAN VAŠUT roku 2018.

Autorka Annette Neubauerová vypráví ve své publikaci srozumitelným, čtivým a pohádkovým stylem nejdůležitější historky ze Starého i Nového zákona. Děti spolu s ní poznají stvoření světa, seznámí se s Adamem a Evou, zažijí potopu světa a zjistí, jaké sny se zdály mocnému faraonovi. Ve druhé části publikace se vydají na výlet do dalekého města Betléma, kde se setkají s malým Ježíškem, stanou se svědky mnoha zázraků a nakonec i zmrtvýchvstání...

Jednotlivé příběhy tvoří velmi krátké, samostatné kapitoly, které obsahují průměrně jednu až dvě strany. Začátek každé z nich tvoří označení biblických textů, kde nám autorka sděluje, ve které části Bible se právě nacházíme. Kniha jsou obsaženy poměrně velká písmena, která se perfektně hodí pro dětské čtenáře. Osobně si myslím, že je publikace vhodná ke společnému čtení s rodiči.

Velmi se mi libí celkové pojetí celého díla i nadšení samotné spisovatelky pro danou věc. Dle mého názoru titul znamenitě přibližuje nejmenším čtenářům nejznámější pověsti Písma svatého.

Velice jsem ocenila také výborné pohádkové zpracování dávných příběhů. Myslím si, že si s titulem děti užijí spoustu legrace a zároveň se dozví mnoho zajímavých informací.

Naprostou senzací jsou překrásné ilustrace Danieli Chudzinski, které jsou krásně barevné a jsou prvotřídním doplňkem každé legendy.

Knihu bych doporučila všem zvídavým dětem.

Děkuji nakladatelství JAN VAŠUT za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit zde.

Autor: Zdeňka Kudová