Audiokniha: Srdce včely má pět komor

17.03.2021

Jak jsem se stala včelařkou

Každodenní chaos, stres a značné množství povinností občas deprimuje snad každého z nás. Mnohdy si připadáme jako v pomyslném vězení, z něhož už není úniku. Stejně tak si připadala i hlavní hrdinka knihy Srdce včely má pět komor, které se díky darovanému včelstvu podařilo změnit svůj život. Publikaci vydalo Nakladatelství KAZDA roku 2019.

Autorka knihy Helen Jukes se rozhodla sdílet se svými čtenáři svůj příběh. Povypráví nám o tom, jak se ze začátku cítila uvězněná v městském stereotypu. Poté však zjistila, že aby mohla prožít smysluplný a naplněný život, bude se muset změnit. Její kamarádi ji podle starých mýtů darují včelstvo a ona začne objevovat tajuplný svět včel. Zjistí tak, co obnáší chovat tyto drobné tvory, jak s jejich pomocí objevit sebe sama i mnoho dalších zajímavých informací.

Audiokniha je rozdělena do sedmi kapitol, jenž jsou pojmenovány podle jednotlivých fází procesu, kterými Helen postupně prochází. Celý autobiografický román nás tak provede jejím prvním včelařským rokem od prvotní myšlenky až po úspěšné včelaření.

Velmi se mi líbil čtený přednes Martiny Frejové Krátké. Její příjemný hlas se krásně poslouchal a doslova mě vtahoval do děje.

Hned na první pohled mě zaujala jednoduchá a neobvyklá obálka díla. I když je poněkud tmavší, přesto působí tajuplným a záhadným dojmem, který se ke světu včel skvěle hodí.

Dle mého názoru je publikace unikátní především tím, že se pod rouškou skutečného příběhu ze života, můžeme dozvědět mnoho zajímavých informací ze života včel. Dopřejete si tak ne jen příjemný únik z reality, ale rozšíříte si i své znalosti.

Nesmírně mě zaujalo, jak se Helen učí více vnímat své okolí i přírodu a celkově se s včelami propojuje. Díky nim se celý její život pozvolna proměňuje.

Velice si také cením autorčiny snahy přiblížit včelaření laikům a ukázat nám ho ze všech stran.

Knihu bych doporučila všem milovníkům přírody a seberozvoje.

Děkuji nakladatelství KAZDA za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit ZDE.

Autor: Zdeňka Kudová